"המורה של המדינה" 2018

"המורה של המדינה" 2018

10/06/2018

 דבריה של  מזכ"לית הסתדרות המורים בטקס "המורה של המדינה" 

 

 

תחרות "המורה של המדינה" היא פרויקט עצום ממדים ורב משמעות שמתנהל מזה עשור. מלבד התחרות עצמה, הערך הכי משמעותי בעיניי הוא החשיפה העצומה לה זוכה עבודת ההוראה ועובדי ההוראה במסגרת הפרויקט. לאורך השנה, בזכות התחרות, הציבור הרחב בישראל נחשף לעשייה של עובדי הוראה מכל רחבי הארץ, בכל המגזרים ובכל תחומי החינוך. לחשיפה הזו ערך שלא יסולא בפז.

כמזכ"לית הסתדרות המורים שמייצגת כ-120 אלף עובדי הוראה, אני מסיירת במוסדות חינוך מדי שבוע בכל רחבי הארץ ופוגשת עובדי הוראה בכל תחומי העשייה. אני יכולה להגיד בביטחון מלא שהסיפורים הללו אליהם נחשפתם, הם לא יוצאי הדופן, הם לא החריג, הם לחלוטין מעידים על הכלל, הם מעידים על טיבם של עובדי ההוראה במדינת ישראל.

איכות מערכת החינוך תלויה, קודם כל, בעובדי ההוראה שבה. מערכות החינוך הטובות בעולם מוודאות שכל תלמיד יזכה לחינוך הדרוש כדי לפצות על הרקע שבא ממנו. הן מבטיחות שהמשאבים והמימון יגיעו אל התלמידים הזקוקים להם יותר מכל. רק על ידי צמצום הפערים וההבנה שילדים מרקעים שונים נכנסים למערכת החינוך בנקודות פתיחה שונה, נוכל לקדם את מערכת החינוך בישראל בצורה משמעותית.

שיפור מעמדם של עובדי הוראה הוא לא סיסמא, הוא משימה לאומית כבדת משקל לה כולנו שותפים. החברה הישראלית זקוקה למובילי דרך, לדמויות ערכיות שיסללו דרך חדשה עבור הילדים שלנו. הדמויות הללו הם עובדי ההוראה. כדי שעובדי ההוראה יצליחו בשליחות אליה הם התחייבו, אנחנו, כולנו, צריכים לתת להם כלים ולייצר את התנאים הטובים ביותר.

ההוראה היום שינתה את פניה ועובדי ההוראה שינו את פניהם בהתאם. כיום, הם לא רק מעבירים ידע, הם מנחילים ערכים, מלמדים יצירתיות, מנהיגות, חמלה, כישורים חברתיים ועוד אינספור מיומנויות שהילדים שלנו כל כך זקוקים להן והמיומנויות האלה לא כתובות בשום ספר.

אם תשאלו כל עובד הוראה במדינת ישראל, מה הסיבה שהביאה אותו לעסוק בתחום החינוך, אתם תשמעו את המילה "שינוי". שינויים שנראים לכאורה קטנים מייצרים מהפכות וזה קורה בכל יום בכל מוסד חינוכי.

כל ילד שהצליח להתגבר על מכשול בזכות מורה שזיהתה את הקושי וסייעה לו – זה שינוי. כל ילדה שלא האמינה שהיא תצליח להתמודד עם קושי חברתי ובזכות המורה שלה היא גילתה את הכוחות שיש בה – זה שינוי. בתוך הזירה המורכבת שנקראת מערכת החינוך ובתוך קשיים משמעותיים – עובדי ההוראה מצליחים לחולל מהפכות.

היום הזה הוא יום חג שבו אנחנו מציינים את החשיבות והערך המרכזי של עובדי ההוראה בחברה הישראלית. אני רוצה לברך את הזוכות והזוכים וגם להודות לכל מי שלקח על עצמו להפוך את היום הזה לחגיגה. תודה חמה לידיעות אחרונות, למפעל הפיס, לכל חברי הוועדה הציבורית וכמובן לכל עובדי ההוראה באשר הם, אשר עשייתם היא גאווה ישראלית.   

 

 

מאמרים אחרונים

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

התחל עצור
8
21/10/2020
ועדת חינוך משותפת
8
15/10/2020
הסדרת העבודה של הסגל האקדמי
8
15/10/2020
ברצוני לעדכן אתכם כי הסתדרות המורים מקיימת ...
8
15/10/2020
קבינט הקורונה קיבל היום החלטה להחזיר את גני הילדים ...
8
14/10/2020
מענה טלפוני 03-6922922 בשעות 15:00-08:00
שלבי חינוך
דלג על שלבי חינוך
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד