קבלת פנים למורות ומורים מצטיינים בחינוך המיוחד - משכן נשיאי ישראל

קבלת פנים למורות ומורים מצטיינים בחינוך המיוחד - משכן נשיאי ישראל

27/11/2017
קבלת פנים למורות ומורים מצטיינים בחינוך המיוחד - משכן נשיאי ישראל

קבלת פנים למורות ומורים מצטיינים בחינוך המיוחד 

משכן נשיאי ישראל, ירושלים, 27.11.2017 

 

מכובדנו, נשיא המדינה מר ראובן (רובי) ריבלין; 

עמיתים, חברים ורעים – איש לפי מעמדו וזכויותיו; 

נכונותך, אדוני הנשיא, לכבד מעמד זה בנוכחותך ולפתוח בפנינו את המשכן, שמעניק השראה, גאווה וכבוד לכל אזרח ישראלי – היא המקרינה ומעניקה את המשקל הסגולי המיוחד לאותו מיזם צופה פני עתיד של "מחשב לכל מורה", המתקיים בסיוע קרן "אתנה" ועוד גורמים ואנשים טובים (אפשר להוסיף שמות ופרטים) 

"לוח וגיר, מפה על הקיר, מחברת, יומן וצלצול" – אלה הן מילות הפתיחה של אחד השירים המפורסמים, פרי עטו של יענקל'ה רוטבליט. המילים היו נכונות לשעתן. גם הלוח, גם הגיר, גם המחברות והיומן – כמו דברים רבים אחרים, שהיו חלק מהווי חיינו, כשאנחנו היינו ילדים – כל אלה כבר היסטוריה.  

"חלף עם הרוח" – קראו לספר הפופולרי, שנכתב בשנות השלושים של המאה הקודמת והפך אחר-כך לסרט, ושמו מבטא היום את מה שהיה – ואיננו עוד. בעידן הנוכחי, כל אלה נמצאים בתוך סיב אופטי קטנטן או בתוך הֶחסֵן-נייד וזעיר, הקרוי בלשון לעז; דיסק-און-קי. בינתיים הספקנו ללמוד ולהבין שמה שהיה נראה בראשית הדרך מאיים וקצת מפחיד, הפך להיות, בזכות הטכנולוגיה המתקדמת, כלי בסיסי, אישי, זמין, חיוני ומידי. 

ובכל זאת, גם בסביבה מתוקשבת, הכי מודרנית ומתפתחת, עם כלי העזר הכי יעילים, לדבר אחד לא נמצא, וכנראה גם לא יימצא, תחליף: לאדם. לבן האנוש. הוא המפתח והוא יסוד היסודות. 

יושבים מולנו שישה-עשר מורות ומורים, מנהלות ומחנכות, גננות ומדריכות. לפני המחשב ולפני הלוח והגיר, אותם מפעיל הלב. אצלם עובדת הנשמה היתרה שעות נוספות. הם מחוברים לעבודה, שאין לה הגדרה אחרת, מלבד; עבודת קודש במסגרת החינוך המיוחד. לא החינוך הוא המיוחד, אלא הם אנשים מיוחדים. 

כשהנשמה מאירה, כתב הרב הראשי הראשון לארץ ישראל, הרב אברהם הכהן קוק, כשהנשמה מאירה – גם שמים עוטי ערפל מפיקים אור נעים. ואלה, המצטיינים שביניהם, שליבותיהם פתוחים כל העת ונשמותיהם מאירות, הם מפיקים אור עצום. אור יקרות. שליחותם הציבורית, מסירותם ודבקותם במשימה החינוכית ספוגים באהבת החברה ובאמונה עמוקה בנפש האדם ובחינוכו. 

לאלה כיוון את דבריו הרופא, הסופר והמחנך הדגול והנערץ יאנוש קורצ'אק, כשהדגיש: אין לתת לילד מורה האוהב את הספר, וחלילה אינו אוהב את האדם. 

אנחנו אוהבים אתכם, המורות והמורים המצטיינים, מעריכים אתכם, ומשוכנעים שמכם יראו וילמדו ובדרככם הטובה ילכו עוד רבים וטובים.

 מאמרים אחרונים

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

התחל עצור
8
23/09/2020
אני שמחה לבשר לכם כי הגדלנו את תקציב המלגות ואת ...
8
17/09/2020
פנייה דחופה בעניין נוהל החינוך המיוחד מתכונת למידה ...
8
13/09/2020
אנו מתנגדים מכל וכל להחרגת החינוך המיוחד מכלל ...
8
10/09/2020
8
9/09/2020
אבקשכן להקפיד בזמן מחלה להודיע למפקחת הישירה שלכן ...
שלבי חינוך
דלג על שלבי חינוך
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד