מזכ"לית הסתדרות המורים דורשת את התערבות רוה"מ: "הקפאה מיידית של הרפורמה בחוק החינוך המיוחד"

מזכ"לית הסתדרות המורים דורשת את התערבות רוה"מ: "הקפאה מיידית של הרפורמה בחוק החינוך המיוחד"

5/02/2020

 

בעקבות דרישת הסתדרות המורים אושרה אתמול הקמת ועדת החינוך של הכנסת

הדרישה הנחרצת של הסתדרות המורים הובילה אמש להחלטה של הוועדה המסדרת בכנסת, להקים את ועדת החינוך לצורך דיון בכשלי יישום תיקון 11 לחוק החינוך המיוחד, המכונה הרפורמה בחינוך המיוחד.

מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דויד ציינה כי "הודות להירתמות המסיבית של חברי הכנסת מכל המפלגות וההבנה שמדובר בנושא קריטי למערכת החינוך, אפילו בתקופה הזאת הצלחנו לגרום לח"כים לשתף פעולה"

במקביל שלחה אמש לראש הממשלה, בנימין נתניהו, מכתב שדורש להקפיא מידית את הרפורמה בחוק החינוך המיוחד בשל פגמים חמורים. יישום הרפורמה בחוק החינוך המיוחד נעשה ע"י משרד החינוך בפזיזות, בחוסר עקביות ואחריות. יישום הרפורמה גורם לפגיעה אנושה באחד המערכים הרגישים ביותר של מערכת החינוך. זאת תוך החטאה מוחלטת של אחת המטרות העיקריות בחוק החינוך המיוחד- השילוב.

התיקון לחוק החינוך המיוחד ואופן יישומו גורמים לניתוב ילדי החינוך המיוחד לחינוך הרגיל וזאת ללא משאבים, תוך שלילת הסל שניתן לתלמיד במסגרת החינוך המיוחד וללא כל הכשרה של עובדי הוראה. הילדים המשולבים נפגעים כי אינם מקבלים את המעטפת הראויה לשילוב, המסגרת החינוכית אינה ערוכה לשלבם וכך בעצם נפגעים כולם. ילדי החינוך המיוחד, ילדי החינוך הרגיל ועובדי ההוראה.

יוזכר כי הוקם מטה מאבק משותף של הסתדרות המורים, הנהגת ההורים הארצית ואלו״ט בנושא.

אנחנו קוראים למקבלי ההחלטות לעצור את המחדל ולהקפיא את החקיקה עד למציאת פתרון סביר והולם לצרכי התלמידים ועובדי ההוראה, במיוחד לאור היעדר תהליך הסקת מסקנות בפיילוט במחוז צפון וריבוי העדויות הקשות מקרב הורים ועובדי הוראה.

 

מצ"ב מכתב שנשלח אמש לראש הממשלה

 

  מכתב לראש הממשלה : הקפאה מיידית של הרפורמה בחוק החינוך המיוחד בשל פגמים חמורים

לחדשות נוספות

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

התחל עצור
8
5/07/2020
יפה בן דויד בראיון מיוחד בתוכנית "אופירה ...
8
30/06/2020
חברות וחברים יקרים, היום מגיעה לסיומה שנת ...
8
29/06/2020
מכתב לשר החינוך
8
25/06/2020
משך כל תקופת משבר הקורונה
8
20/06/2020
בתי ספר לחינוך מיוחד, שבהם יש חטיבות ביניים ...
שלבי חינוך
דלג על שלבי חינוך
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד