דבריו של יוסי וסרמן, המזכיר הכללי בפני הקונגרס העולמי של ה- EI

דבריו של יוסי וסרמן, המזכיר הכללי בפני הקונגרס העולמי של ה- EI

22/07/2015

,(תורגם מאנגלית)

עמיתים יקרים, חברים ומשתתפי הקונגרס

שמי יוסף וסרמן. אני מזכ"ל הסתדרות המורים בישראל - ITU - עומד כאן היום לפניכם ומביא מסר של שלום, סובלנות וסולידריות. 

המשימה והמטרה העיקרית של כל ארגון חינוכי, בכל מקום בעולם, הן לקדם ולפתח את החינוך ולמצוא דרכים כדי להחליט לגבי האמצעים והשיטות בעזרתם ננחיל ידע וערכים, בדרך אפקטיבית, לכל בן אנוש - ילד, ילדה ומבוגר. 

כל ארגוני המורים צריכים לשאוף למלא משימה חיונית וחשובה זו כמומחי חינוך, תוך שהם מתמקדים רק על מה שרלוונטי למערכות חינוך ועובדיהן. לדון ולהילחם עבור נושאים שהם, או אשר צריכים להיות, בעדיפות עליונה באג'נדה החינוכית של העולם, כגון: איכות ומעמד המורים, שיפור שכרם ותנאי עבודתם, הבטחה לגישה חופשית לחינוך חינם, באיכות גבוהה, לכל ילד וילדה, הגנה וחיזוק של החינוך הציבורי, חינוך הדורות הבאים לחיים בשלום תוך כבוד הדדי וקבלה מלאה של האחר והשונה. 

פוליטיקה אשר אין לה כל שייכות ורלוונטיות לחינוך צריכה להישאר בידי ראשי ממשלות, שרי חוץ, פוליטיקאים וחברי פרלמנט. אנחנו בעמדה חזקה יותר לתמוך בחינוך כאשר אנו נשארים ממוקדים בחינוך. בזמן הזה מתרחשים סכסוכים רבים ברחבי העולם אשר גובים את חייהם של עשרות אלפי גברים, נשים וילדים. התשובה לכל הסכסוכים האלה היא חינוך! המטרות שלנו חייבות להיות אחדות, לא פילוג. אהבה, לא שנאה. שיתוף פעולה, לא BDS. 

כמומחי חינוך, משימתנו הינה להתמקד בחינוך. ארגוני מורים חווים ומתנסים במורכבות ובחשיבות החיונית שבחינוך על בסיס יומיומי ועליהם למצות באופן מלא את המומחיות שלהם כדי לפתח, להגן, לשמר ולקדם את החינוך. 

הסתדרות המורים בישראל דוחקת בחוזקה ב-EI, במועצת המנהלים שלו ובכל הארגונים החברים ב-EI ברחבי העולם להצטרף לקריאתנו זו. הבה נתאחד כולנו למען החינוך, למען ילדינו, למען המורים שלנו. 

 

לחדשות נוספות

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

התחל עצור
8
12/08/2020
כולנו רוצים ששנת הלימודים תיפתח כסדרה, אבל בשביל ...
8
9/08/2020
ביטוח הבריאות הקבוצתי לחברי הסתדרות המורים הוארך
8
6/08/2020
ברצוני לעדכן אתכם כי אמש התקיימה פגישה עם ...
8
30/07/2020
"אם הליקויים לא יתוקנו, לא נפתח את שנת ...
8
29/07/2020
היום התפרסמה התכנית, שנת הלימודים תשפ"א, ...
שלבי חינוך
דלג על שלבי חינוך
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד