"טאבלט איינשטיין+ לכל מורה למדע וטכנולוגיה"

"טאבלט איינשטיין+ לכל מורה למדע וטכנולוגיה"

1/12/2014
"טאבלט איינשטיין+ לכל מורה למדע וטכנולוגיה"

שנת הלימודים  תשע"ה בסימן
"טאבלט איינשטיין+ לכל מורה למדע וטכנולוגיה" 

25 רשויות מצטרפות בשלב ראשון לתכנית
"טאבלט איינשטיין+ לכל מורה למדע וטכנולוגיה"  

80 מורים למדע וטכנולוגיה משבע הרשויות הראשונות במחוז מרכז 

קיבלו טאבלטים עם חיישנים בטקס ההשקה שהתקיים ברמלה  

 

קרן אתנה יזמית תכנית "מחשב נייד לכל מורה בישראל" השיקה את התכנית "טאבלט איינשטיין+ לכל מורה למדע וטכנולוגיה" במחוז מרכז ביום חמישי 27.11.14, בטקס חגיגי בהשתתפות  אורי בן – ארי, מייסד ונשיא קרן אתנה, נחום נחום, מ"מ מנכ"ל הקרן לקידום מקצועי בהסתדרות המורים, רון כהן, מנהל שיווק ומכירות בנק מסד, קן צוויבל, מנכ"ל חברת פורייה, גבי יחזאקל, מפקחת כוללת בעיר רמלה, נציגתה של מנהלת מחוז מרכז עמליה חיימוביץ, יואל לביא, ראש עיריית רמלה, אלי אסקוזידו, ראש המועצה האזורית נחל שורק, מוטי יצחק, ס. ראש עיריית רמלה, עופר תודר, מנכ"ל עיריית רמלה, , שושי כהן, מפמ"רית מדע וטכנולוגיה ,זוהר גולן, מאגף טכנולוגיות מידע משרד החינוך, אורית טאטי, מפקחת תקשוב מחוז מרכז, אסנת פרנס, מפקחת מדעים מחוז מרכז,  ד"ר חמד טרביה, מפקח ארצי למדעים מגזר ערבי , גילה לאמי, ממונה על  המדעים מחוז תל - אביב,  אלי חכם, יו"ר סניף הסתדרות המורים רמלה – לוד, איילת כהן, מנהלת אגף החינוך עיריית רמלה, אלונה קליימן, מנהלת מחלקת בתי ספר, גדי פנינגשטיין, מנהל מחלקת החינוך מועצה מקומית קדומים, אמיר אלמושנינו, מנהל מחלקת החינוך מועצה אזורית נחל שורק, אופירה ביטון, מנהלת מחלקת החינוך שוהם, רחל טנא, רכזת תקשוב ישובית אגף החינוך שוהם, ד"ר אלי קלמנזון, מנהל פדגוגי, חברת פורייה ומיכאל קשיר, יו"ר העמותה האורתודוקסית ברמלה.  

 

 

 80 מורים למדע וטכנולוגיה מרמלה, אריאל, שוהם, קדומים, קרית עקרון, נחל שורק וחבל יבנה קיבלו במעמד זה טאבלטים מסוג איינשטיין+ של חברת פורייה (טאבלט עם חיישנים מדעיים מובנים) והדרכה מקצועית של 60 שעות.  

שותפי התכנית האסטרטגיים הינם משרד החינוך, הקרן לקידום מקצועי של הסתדרות המורים, בנק מסד וחברת פורייה. המטרה הינה לחלק טאבלטים עם חיישנים מובנים ל 10,000 מורים למדע וטכנולוגיה בישראל. 

 

מחסור גובר והולך של מורים למתמטיקה, פיזיקה מדע וטכנולוגיה מביא לירידה בכמות בוגרי תיכונים בעלי תעודת בגרות של 5 יחידות במתמטיקה ופיזיקה. כתוצאה מכך, יורד מספר המהנדסים והחוקרים הפוטנציאליים שמגיעים לאוניברסיטאות ולחברות ההיי טק. תעשיית ההיי טק הינה מקור הכנסה עיקרי למדינה משירותי יצוא ומכירת ידע וחברות היי טק לענקיות הטכנולוגיה בכל העולם ומחסור בבוגרים מתאימים במקצועות ה- STEM מסכנת את עתיד המדינה מבחינת התפתחות במחקר ופיתוח בתחומי המדע והטכנולוגיה, וכתוצאה מכך גם את חוסנה הכלכלי של המדינה. 

 

 

קרן אתנה הוקמה במטרה להעצים את המורים בישראל בכלל ואת המורים למדע וטכנולוגיה בישראל  בפרט. לשם קידום מטרה זו, החליטה הקרן להעניק לכול מורה מדע וטכנולוגיה בישראל, את הטאבלט איינשטיין+ זוכה הפרסים וכן קורסי הדרכה מקצועיים לכל מורה. צוות משותף של משרד החינוך, של למד"ע מאוניברסיטת תל אביב בסיוע קרן אתנה ונציגים של הקרן לקידום מקצועי של הסתדרות המורים פיתח תכנית הדרכה מקצועית לעבודה ולימוד של מקצועות המדע והטכנולוגיה באמצעות הטאבלט שמתבסס על מערכת הפעלה של אנדרואיד, ומוסיף לה יכולות של מעבדת מדעים ניידת באמצעות אוגר נתונים וחיישניים ייחודיים המשמשים במגוון תחומי לימוד במדעים.  כחלק מפלטפורמת הלימוד של איינשטיין+ מוצע לשימוש מורים למדע וטכנולוגיה בכל העולם, "ענן" ובו מערכי לימוד אינטראקטיביים במדע וטכנולוגיה ומחולל המאפשר יצירת מערכי לימוד אלו.  

 

 

במסגרת התכנית של הקרן כל מורה מתחייב להקים מערכי לימוד שיועלו ל"ענן" לשימוש של כלל מורי המדע והטכנולוגיה בישראל. קרן אתנה בחרה בטאבלט של חברת פורייה (איינשטיין+) לאחר שהמוצר זכה בהכרה מקצועית ובפרסים שונים ובפרט פרס תערוכת BETT בלונדון 2014, ופרס נבחר הקוראים של eSchool Media  בארה"ב, ולאחר שבחנה לא מעט מוצרים אחרים בשוק בישראל ובעולם.  הטאבלט נבחר לא רק בשל ייחודו, אלא גם בשל היותו חלק ממערכת שלמה, היא פלטפורמת איינשטיין, המשלבת תוכן, הנוצר על ידי משתמשי הפלטפורמה,  עם חומרה בדמות הטאבלט. http://einsteinworld.com/product/einstein-tablet 

 

 

חברת פורייה הינה חברה מובילה בתחום התמיכה במורים למדעים מזה כ 25 שנה, החברה מפתחת מוצרים עם צוות מחקר ופיתוח של 20 חוקרים ומפתחים שיושבים בראש העין בישראל, ומשווקת ב – 40 מדינות בעולם כולל רוסיה, ברזיל, הודו וסין.   

 

אורי בן-ארי, נשיא ומייסד קרן אתנה ציין כי "אנו עומדים בפני מהפכה בהוראה בתחומי המדע והטכנולוגיה, כאשר מורים למדע וטכנולוגיה יוכלו להפוך כל שיעור למהנה ומפרה יותר תוך שימוש באמצעים טכנולוגיים חדשניים להוראה. היתרון הנוסף בתכנית הוא העצמת המורים למדע וטכנולוגיה ומתן תשומת לב משמעותית למקצועות המדע והטכנולוגיה שהינם כה חשובים להבטחת חוסנה הכלכלי של מדינת ישראל".  

לחדשות נוספות

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

התחל עצור
8
21/10/2020
ועדת חינוך משותפת
8
15/10/2020
הסדרת העבודה של הסגל האקדמי
8
15/10/2020
ברצוני לעדכן אתכם כי הסתדרות המורים מקיימת ...
8
15/10/2020
קבינט הקורונה קיבל היום החלטה להחזיר את גני הילדים ...
8
14/10/2020
מענה טלפוני 03-6922922 בשעות 15:00-08:00
שלבי חינוך
דלג על שלבי חינוך
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד