שנת הלימודים תשע"ה בסימן "טאבלט איינשטיין+ לכל מורה למדע וטכנולוגיה"

שנת הלימודים תשע"ה בסימן "טאבלט איינשטיין+ לכל מורה למדע וטכנולוגיה"

23/10/2014
שנת הלימודים  תשע"ה בסימן "טאבלט איינשטיין+ לכל מורה למדע וטכנולוגיה"

 

25 רשויות מצטרפות בשלב ראשון לתכנית
"טאבלט איינשטיין+ לכל מורה למדע וטכנולוגיה"

 

 

 

90 מורים למדע וטכנולוגיה מעשר הרשויות הראשונות במחוז צפון  

עפולה, טבריה, מ.א. עמק הירדן, מ.א. משגב, מ.א. מעלה יוסף, מ. מקומית ג'וליס,
 מ.א. זבולון, יקנעם, קצרין וומ.א. גולן

 

קיבלו טאבלטים  עם חיישנים בטקס ההשקה שהתקיים בכרמיאל ביום שלישי  21.10.14

 

קרן אתנה יזמית תכנית "מחשב נייד לכל מורה בישראל" השיקה את התכנית "טאבלט איינשטיין+ לכל מורה למדע וטכנולוגיה" ביום שלישי 21.10.14 בכרמיאל, בטקס חגיגי בהשתתפות  ד"ר אורנה שמחון, מנהלת מחוז צפון במשרד החינוך, אורי בן – ארי, מייסד ונשיא קרן אתנה, שלמה ישי, מנכ"ל הקרן לקידום מקצועי בהסתדרות המורים, יעקב שורי, מנכ"ל בנק מסד, קן צוויבל, מנכ"ל חברת פורייה, שמעון גואטה, ראש המועצה האזורית מעלה יוסף, דודו פרץ, מנכ"ל המועצה האזורית עמק הירדן, רוני דיין, מנהל אגף טכנולוגיות מידע משרד החינוך, שושי כהן, מפמ"רית מדע וטכנולוגיה. 

 90 מורים למדע וטכנולוגיה קיבלו במעמד זה טאבלטים מסוג איינשטיין+ של חברת פורייה (טאבלט עם חיישנים מדעיים מובנים) והדרכה מקצועית של 60 שעות.  

שותפי התכנית האסטרטגיים הינם משרד החינוך, הקרן לקידום מקצועי של הסתדרות המורים, בנק מסד וחברת פורייה. המטרה הינה לחלק טאבלטים עם חיישנים מובנים ל 10,000 מורים למדע וטכנולוגיה בישראל. 

 

מחסור גובר והולך של מורים למתמטיקה, פיזיקה מדע וטכנולוגיה מביא לירידה בכמות בוגרי תיכונים בעלי תעודת בגרות של 5 יחידות במתמטיקה ופיזיקה. כתוצאה מכך, יורד מספר המהנדסים והחוקרים הפוטנציאליים שמגיעים לאוניברסיטאות ולחברות ההיי טק. תעשיית ההיי טק הינה מקור הכנסה עיקרי למדינה משירותי יצוא ומכירת ידע וחברות היי טק לענקיות הטכנולוגיה בכל העולם ומחסור בבוגרים מתאימים במקצועות ה- STEM מסכנת את עתיד המדינה מבחינת התפתחות במחקר ופיתוח בתחומי המדע והטכנולוגיה, וכתוצאה מכך גם את חוסנה הכלכלי של המדינה. 

 

 

 

מעמד המורים בישראל בכלל ומעמדם של המורים למדע וטכנולוגיה נמצא בירידה מתמדת הן מבחינת תנאי שכר והן מבחינת מעמדם בעיני ההורים והתלמידים. כתוצאה ממהפכת האינטרנט אף הורע מעמד המורה שאיבד את מקומו כמקור ידע עיקרי לתלמידים. 

קרן אתנה הוקמה במטרה להעצים את המורים בישראל בכלל ואת המורים למדע וטכנולוגיה בישראל  בפרט. לשם קידום מטרה זו, החליטה הקרן להעניק לכול מורה מדע וטכנולוגיה בישראל, את הטאבלט איינשטיין+ זוכה הפרסים וכן קורסי הדרכה מקצועיים לכל מורה. צוות משותף של משרד החינוך, של למד"ע מאוניברסיטת תל אביב בסיוע קרן אתנה ונציגים של הקרן לקידום מקצועי של הסתדרות המורים פיתח תכנית הדרכה מקצועית לעבודה ולימוד של מקצועות המדע והטכנולוגיה באמצעות הטאבלט שמתבסס על מערכת הפעלה של אנדרואיד, ומוסיף לה יכולות של מעבדת מדעים ניידת באמצעות אוגר נתונים וחיישניים ייחודיים המשמשים במגוון תחומי לימוד במדעים.  כחלק מפלטפורמת הלימוד של איינשטיין+ מוצע לשימוש מורים למדע וטכנולוגיה בכל העולם, "ענן" ובו מערכי לימוד אינטראקטיביים במדע וטכנולוגיה ומחולל המאפשר יצירת מערכי לימוד אלו.  

 

 

במסגרת התכנית של הקרן כל מורה מתחייב להקים מערכי לימוד שיועלו ל"ענן" לשימוש של כלל מורי המדע והטכנולוגיה בישראל. קרן אתנה בחרה בטאבלט של חברת פורייה (איינשטיין+) לאחר שהמוצר זכה בהכרה מקצועית ובפרסים שונים ובפרט פרס תערוכת BETT בלונדון 2014, ופרס נבחר הקוראים של eSchool Media  בארה"ב, ולאחר שבחנה לא מעט מוצרים אחרים בשוק בישראל ובעולם.  הטאבלט נבחר לא רק בשל ייחודו, אלא גם בשל היותו חלק ממערכת שלמה, היא פלטפורמת איינשטיין, המשלבת תוכן, הנוצר על ידי משתמשי הפלטפורמה,  עם חומרה בדמות הטאבלט. http://einsteinworld.com/product/einstein-tablet 

 

לחדשות נוספות

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

התחל עצור
8
21/10/2020
ועדת חינוך משותפת
8
15/10/2020
הסדרת העבודה של הסגל האקדמי
8
15/10/2020
ברצוני לעדכן אתכם כי הסתדרות המורים מקיימת ...
8
15/10/2020
קבינט הקורונה קיבל היום החלטה להחזיר את גני הילדים ...
8
14/10/2020
מענה טלפוני 03-6922922 בשעות 15:00-08:00
שלבי חינוך
דלג על שלבי חינוך
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד