בית ספר ביאליק – רוגוזין בעיר תל-אביב - יפו מצטרף לתכנית "מחשב נייד לכל מורה"
בית ספר ביאליק – רוגוזין בעיר תל-אביב - יפו מצטרף לתכנית "מחשב נייד לכל מורה"
30/08/2012

תכנית "מחשב נייד לכל מורה" ממשיכה לקדם את החינוך בישראל:

תכנית "מחשב נייד לכל מורה" להעצמת מורי ישראל ממשיכה להתפשט ברחבי הארץ:  מורי חטיבת הביניים והתיכון בקמפוס ביאליק - רוגוזין, קיבלו מחשבים ניידים במסגרת התכנית,שהיא פרי יוזמתה של קרן אתנה בשיתוף הסתדרות המורים, משרד החינוך ובנק מסד. בנוסף למחשבים הניידים, מקבלים המורים קורסי הדרכה של 120 שעות לכל מורה, הכוללים ידע בסיסי בהפעלת המחשב וכן הדרכה בנושאי מיומנויות דיגיטליות, שילוב מחשב בהוראה פרונטאלית, שימוש במידע נגיש ברשת האינטרנט ועוד.

 

הכנסת התכנית לביה"ס קמפוס ביאליק רוגוזין התאפשרה בזכות תרומת הפדרציות היהודיות של צפון אמריקה, קרן אתנה, בנק מסד, הקרן לקידום מקצועי של הסתדרות המורים ושותפיה האחרים לתוכנית.

 

ליאורה אלמוג,יו"ר סניף הסתדרות המורים בתל-אביב עם מורי ביאליק רוגוזין והמחשבים החדשים

בעיר תל-אביב-יפו פועלת תכנית עירונית להוראה- למידה דיגיטלית. בבסיס התכנית, עומד הצורך לתת מענה הולם ועדכני, טכנולוגי ופדגוגי, לאוכלוסיית הלומדים ולצוותי החינוך בעיר. מטרת-העל והיעדים של התכנית מציבים את טכנולוגיית המידע והתקשורת כמנוף לחדשנות חינוכית.

כדי לאגד את העשייה הרבה בתכנית, פותח הפורטל העירוני המשמש סביבה להוראה-למידה מקוונת המאופיינת בשני היבטים מרכזיים, הבט פדגוגי והבט ארגוני. בסביבה מרוכזים כל אתרי בתי הספר, צוותי החינוך מנהלים בה את כל המידע הפדגוגי והארגוני, התלמידים והמורים עובדים בסביבה משותפת ומשתפת ומתאפשרת נראות ושקיפות של התהליכים החינוכיים לקהילה.

תכנית "מחשב נייד לכל מורה" מצטרפת לתכנית העירונית להוראה-למידה דיגיטלית המיושמת בשנה"ל הנוכחית בחינוך היסודי של קמפוס ביאליק-רוגוזין, ובכך מרחיבה את תהליכי התקשוב בקמפוס גם לחינוך העל יסודי ומאפשרת רצף פדגוגי מיטבי בין היסודי לחטיבה העליונה.

 

ביום חמישי 30.8.12 הושקה תכנית "מחשב נייד לכל מורה" בעיר תל אביב בטקס חגיגי בנוכחות דפנה לב, ראש מנהל החינוך בעיר תל אביב, אורי בן – ארי, מייסד ונשיא קרן אתנה, שלמה ישי, מנכ"ל הקרן לקידום מקצועי בהסתדרות המורים, יעקב שורי, מנכ"ל בנק מסד, חיה שיטאי, מנהלת מחוז תל אביב במשרד החינוך, גילה קלדרון, ראש אגף על יסודי וקידום ילדים ונוער עיריית תל אביב יפו , משה לייבה, מפקח תקשוב מחוז תל אביב וליאורה אלמוג, יו"ר סניף הסתדרות המורים תל -  אביב.

 

       שלמה ישי, מנכ"ל הקרן לקידום מקצועי בהסתדרות המורים ומורי ביאליק רוגוזין.

שלמה ישי , מנכ"ל הקרן לקידום מקצועי בהסתדרות המורים : " המורים הפכו את המחשבים לכלי העבודה הראשון שלהם, שפת העתיד טמונה בטכנולוגיות המתפתחות. המחשב הנייד הוא כלי עזר חיוני והוא ות".הופך את המורה למקצועי יותר, מעודכן יותר, מחובר ומוערך יותר. לא בכדי נבחרו המורים לשמש חוד החנית במבצע ארצי רחב היקף, הסתדרות המורים לקחה על עצמה ליצור שוויון הזדמנויות לכל ילד ולכל מורה."

 

 

אורי בן-ארי, נשיא ומייסד קרן אתנה ציין כי "עד היום, מעל ל- 6,700 מורים נהנים ממחשבים ניידים ומקורסי הכשרה מקצועיים. אנו מברכים על החלטת עיריית תל אביב להצטרף ל- 172 הישובים שכבר נהנים מהצלחת תוכנית "מחשב נייד לכל מורה" ומחיזוק והעצמת מעמדם של המורים."

רון חולדאי, ראש עיריית תל-אביב - יפו: "ההשקעה בחינוך היא הדרך הטובה ביותר שבה יכולה חברה להבטיח את הגשמת חלומותיה, את חירותה ואת שגשוגה לדורות רבים. שאיפתנו היא לתת לתלמידי העיר את כל הכלים הנדרשים כדי שיאהבו ללמוד ויצליחו בכך, כדי שישאפו להתקדם ולהצטיין. נצליח בכך אם ניצור בעבורם רצף אמיתי בין חייהם בבית ובעולם העשיר שהם חווים מחוץ למערכת החינוך, לבין חייהם בבית-הספר. נצליח בכך אם נציע להם עולם מקוון שיש בו סדר, שיטתיות ובקרה, אם ניצור בעבורם תנאים ללמידה משמעותית ורלוונטית בסביבה שבה הם חיים בלאו הכי, ואם נמשיך להשקיע בפיתוח מקצועי של צוותי החינוך להוראה בעידן המאה 21".

יעקב שורי, מנכ"ל בנק מסד: "בנק-מסד, כבנק של המורים, חש אחריות מיוחדת לתרום לקידום מעמדם של המורות והמורים בישראל. אנחנו גאים שבאמצעות חסות זו יזכו עוד מאות מורים להצטייד במחשב אישי נייד ובהשתלמות מקצועית מקיפה שתסייע בשדרוג יכולותיהם המקצועי

לחדשות נוספות

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

התחל עצור
8
17/09/2020
פנייה דחופה בעניין נוהל החינוך המיוחד מתכונת למידה ...
8
13/09/2020
אנו מתנגדים מכל וכל להחרגת החינוך המיוחד מכלל ...
8
10/09/2020
8
9/09/2020
אבקשכן להקפיד בזמן מחלה להודיע למפקחת הישירה שלכן ...
8
9/09/2020
מידע וטפסים לעובדי הוראה בסיכון פורסם בפורטל
שלבי חינוך
דלג על שלבי חינוך
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד