מתי בתי הספר מעבירים הכי הרבה נייר למחזור? בחופש הגדול
מתי בתי הספר מעבירים הכי הרבה נייר למחזור? בחופש הגדול
19/06/2011

 

לקראת החופש הגדול, נערכים אנשי אמניר מיחזור, מקבוצת נייר חדרה, הפועלים לכל אורך השנה ובמשך עשרות שנים באיסוף, חינוך, והסברה, בתחום מחזור הנייר בבתי ספר ברחבי הארץ, לגידול משמעותי באיסוף פסולת הנייר מבתי הספר ברחבי הארץ  במהלך תקופת החופש.

בית הספר הינו סביבה עתירת נייר לתלמידים, למורים ולמינהלה: מחברות ישנות, דפי עבודה, צילומים, ספרים שיצאו מתוכנית הלימודים וכו'. במהלך שנת הלימודים תשע"א (ספטמבר - יוני) נאספה כמות של כ 750 טון  ממערכת החינוך. במהלך החופש הגדול מצפה החברה לאסוף מבתי הספר כמות של 330 טון בחודשיים בלבד.

איך ייתכן? התשובה לכך היא בעובדה שאמנם התלמידים אינם בבתי הספר, אך חודשים אלה מאופיינים בפעילות מוגברת של צוות בית הספר הכוללת בין השאר: השלכת דפי עבודה, חוברות עבודה וכן ספרי לימוד שיצאו מהמחזור. כל פסולת הנייר הנאספת מועברת למיחזור.

במסגרת הפעילות הרגילה, מציבה אמניר מיכלי איסוף ברחבי בית הספר, ומפנה את פסולת הנייר. לדברי עוזי כרמי, מנכ"ל אמניר מקבוצת נייר חדרה "הפעילות בבתי הספר נעשית מתוך הכרה בחשיבות של חינוך דור העתיד למודעות ואחריות סביבתית.  אין ספק כי הילדים יכולים לשמש 'סוכני שינוי' בקרב משפחותיהם בטווח הקצר, וכאזרחים הצפויים לחיות כאן עוד שנים רבות בטווח הארוך".

במהלך שנת הלימודים הנוכחית הצטרפו כ-150 בתי ספר לפעילות המיחזור.

באמניר מעריכים כי במהלך שנה"ל הקרובה הם יתווספו עוד כ-200  בתי ספר ויגיעו לכדי 2200 בתי ספר, כמחצית ממספר בתי הספר בישראל.

אמניר אוספת ממערכת החינוך בישראל כ-920 טון פסולת נייר וקרטון מדי שנה. הנתון מעיד על מידת הרצינות שבה בתי הספר, המורים והתלמידים מתייחסים לנושא, ועל המודעות ההולכת וגוברת לחשיבות איסוף הפסולת.

בין הרשויות שכבר אוספות נייר בבתי הספר ניתן למנות את חיפה, ירושלים, חולון, פתח תקווה, רעננה, אשקלון ורמת גן.

והנה כמה עובדות וטיפים בעניין מחזור נייר:

·         אם כל תלמידי בתי הספר בישראל היו משליכים למיכל המיחזור את כל המחברות שצברו במשך השנה – היו מתווספים כ-2,000 טון לכמות הנאספת בישראל!

·         אין טעם לשמור על חוברות עבודה מלאות...השליכו למיכל המיחזור

·         ספרי הלימוד מתאימים גם לשנת הלימודים הבאה? העבירו לאח הקטן או לשכן. אבל הם הספרים יצאו ממחזור הלימודים או התבלו? השליכו למיחזור.

·         שמרתם את כל הציורים שהילד בגן הביא לאורך כל השנה? זה הזמן לשמור כמה ציורים יפים למזכרת ואת יתרת הכמות להשליך למיחזור

·         סקרים שקיימה אמניר מיחזור מקבוצת נייר חדרה מלמידים שלילדים יש השפעה מכרעת על התנהגות ירוקה של כלל בני המשפחה. ילדים, יש לכם כוח להפוך את הסביבה לנקייה יותר ויעילה יותר!

·         מתקני האיסוף המוצבים בבתי הספר עשויים מקרטון ממוחזר

·         למיכלי המיחזור ניתן להשליך: מחברות, דפי עבודה, חוברות, ספרים שיצאו ממחזור הלימודים, הדפסות ועוד

·         לבתי הספר אפשר להביא גם נייר לבן שנמצא בבית: מעטפות, מכתבים ודברי דואר, עיתונים הדפסות וכו'

·         שיעור מיחזור פסולת הנייר בישראל עומד על כ 26% בלבד וזאת לעומת מדינות רבות באירופה בהן שיעור המיחזור מעל 50%.

·         פסולת הנייר והקרטון המושלכת לאשפה מהווה כ 30% מנפח האשפה בישראל

 

 

 

לחדשות נוספות

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

התחל עצור
8
21/10/2020
ועדת חינוך משותפת
8
15/10/2020
הסדרת העבודה של הסגל האקדמי
8
15/10/2020
ברצוני לעדכן אתכם כי הסתדרות המורים מקיימת ...
8
15/10/2020
קבינט הקורונה קיבל היום החלטה להחזיר את גני הילדים ...
8
14/10/2020
מענה טלפוני 03-6922922 בשעות 15:00-08:00
שלבי חינוך
דלג על שלבי חינוך
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד