שיחה אישית עם ליאורה אלמוג – יו"ר סניף תל אביב-יפו
שיחה אישית עם ליאורה אלמוג – יו"ר סניף תל אביב-יפו
10/03/2011

 "הדברים החשובים ביותר הם המעשים שעשית למען הזולת."

אקלים חדר מורים

"כשאני מקבלת ברכה או הוקרת תודה עם המשפט הזה – "הדברים החשובים ביותר הם המעשים שעשית למען הזולת, " מבית ספר ביפו – אני יודעת ומרגישה שעשיתי את הדבר הנכון ואין שמחה ממני על אמירת תודה כזו." כך מסכמת את הרגשתה על פעולות שמבצעת יו"ר הסניף לגיבוש חדרי מורים.

"המוטו שלי הוא מנהל ומורה מרוצים הזוכים ליחס של כבוד והערכה, יעניקו יחס דומה גם לתלמידיהם. לשם כך בחרתי להתמקד הפעם בנושא של אקלים חדר מורים ופעולות שאני כסניף תל אביב,יכולה לתרום בעשייה מגבשת ומשמעותית.אז במה מסייע הסניף ?

אני מקצה משאבים רבים, מתקציב התרבות של הסניף, למימון פעילות לגיבוש חדרי מורים, כל אחד על פי בחירתו, מצבו וצרכיו היחודיים. האווירה הטובה בצוות אכן מעודדת צמיחה של אנשים ,מאפשרת קידום מוטיבציות ויזמות בית ספרית ,ואני נמצאת שם עם תרומת הסניף  לעניין חשוב זה.

מה למשל המורים בוחרים לפעילות גיבוש?

סיור טעימות בלוינסקי, סיור בשנקין – חרדים וחילונים, סדנת שוקולד והכנת פרלינים, הופעות מוזיקליות – הם רק חלק מהפעולות היותר מבוקשות אצלנו.

תארי לי את תגובות המורים :

אנחנו מוצפים במכתבי תודה והערכה מבתי הספר על שאפשרנו להם את זמן האיכות המגבש הזה, שהוא לא דידקטי, מקצועי, אלא נטו לטיפוח הנשמה והחברות בצוות. מורים מתארים את האווירה הטובה, ההזדמנות שניתנה להם להכרות טובה יותר אחד את השני, ללא הרעש והלחץ של יום הלימודים.

פעילויות נוספות תרבותיות מהוות גם תרומה לקהילה כאשר אני למשל מממנת פעילות של הצגה שמעלה תיאטרון ייחודי להעלאת מודעות לבעלי מוגבלויות וצרכים מיוחדים. כמו גם מימון ביקורים לצוותי מורים במוסדות שימור ומורשת ספרותית והיסטורית

אני נוהגת לכבד אירועים בסניף עם מאכלים שנעשים גם כן על ידי בתי ספר שעושים זאת לצרכי ריפוי בעיסוק. כמחנכים חשוב שנהיה קשובים לעשייה שהיא חברתית – ערכית מעבר לצדדים הדידקטיים ואני עושה ככל יכולתי לקדם מטרות חינוכיות מעין אלה ולשמש דוגמא אישית

משהו שלמדתי...

פעם ניגש אלי מורה ושאל – ליאורה , קיבלת היום פרח.? ואז הגיש לי פרח ואמר  - תני חיוך!

הייתה זו יוזמה של עמותה שמפזרת פרחים לקידום השלום. את הרעיון הזה "קניתי". לכל ביקור שאני מגיעה ,אני באה עם פרח וחיוך – לקדם את  העשייה ברוח חיובית ואופטימית.

יש משהו נוסף שחשוב לך להדגיש בעשייה?

שמורה לי תמיד פינה חמה בלב למורי החינוך המיוחד, העושים עבודת קודש, למען ילדים ומשפחות קשות יום. אני מסייעת ומשתפת פעולה בתרומה ומימון אירועי ההצדעה לחינוך המיוחד, המתקיימים מדי שנה בעריית תל אביב יפו.

לחדשות נוספות

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

התחל עצור
8
26/10/2020
בקרת תקן ומבחני מיצ"ב לא יתקיימו בשנה"ל ...
8
25/10/2020
בימים האחרונים החלו להיכנס לגנים בקרים מטעם משרד ...
8
21/10/2020
ועדת חינוך משותפת
8
15/10/2020
הסדרת העבודה של הסגל האקדמי
8
15/10/2020
ברצוני לעדכן אתכם כי הסתדרות המורים מקיימת ...
שלבי חינוך
דלג על שלבי חינוך
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד