תנועת המורים למען הקרן הקימת לישראל הוקמה מחדש ביום ההולדת ה-109 לקק"ל
תנועת המורים למען הקרן הקימת לישראל הוקמה מחדש ביום ההולדת ה-109 לקק"ל
5/01/2010

המורים חוזרים לערכי הציונות ואהבת הארץ

 

"תנועת המורים למען הקרן הקימת לישראל הוקמה מחדש ביום ההולדת ה-109 לקק"ל"

 

באירוע שנערך אתמול לרגל ציון 109 שנים לייסוד קרן קימת לישראל בבית הסתדרות המורים הכריז יוסי וסרמן מזכ"ל הסתדרות המורים על הקמתה מחדש של תנועת המורים למען קק"ל

 

אמש הוכרז בבית הסתדרות המורים, בהשתתפות יו"ר קק"ל אפי שטנצלר ומזכ"ל הסתדרות המורים יוסי וסרמן וכל הנהלת הסתדרות המורים, על הקמתה מחדש של "תנועת המורים למען הקרן הקימת לישראל".

 

תנועה זו הוקמה בעקבות רעיון של ד"ר שלמה שילר, מנהל הגימנסיה העברית בירושלים, ד"ר שילר חיפש דרך ללמד את המורים כלים דידקטיים ופדגוגיים שישלבו את עקרונות ופעילות קק"ל במסגרת הלימודים השוטפים היומיומיים של התלמידים ולהטמיע את ערכי קק"ל במערכת החינוך לטובת השפעה הדדית ביניהם.

 

15 מורים מהשורה הראשונה של מורי הישוב נבחרו להכין כנס ראשון של "מורים למען קק"ל", במטרה להקים ארגון שמטרתו להטמיע את דברה ופועלה של קק"ל לתוך מערכת החינוך של הישוב היהודי ובשנת 1927, כ"ב וכ"ג בחודש ניסן תרפ"ז, התקיים כנס יסוד, הכנס הראשון, שאליו הגיעו 52 נציגים כולם אנשי חינוך שייצגו 31 מוסדות חינוך מכל רחבי הארץ בכפר ילדים שמשתרע למרגלות גבעת המורה ליד עפולה. לכנס זה, אשר נודע בכל הישוב, הגיעו מנחם מנדל אוסישקין יו"ר קק"ל באותם ימים והמשורר הלאומי חיים נחמן ביאליק ואף נשאו שם דברים, בתום הכנס התקבלה ההחלטה להקים את הארגון "תנועת המורים למען קק"ל".

 

ערכי  אהבת הארץ שעליהם פעלה התנועה, התפוגגו בדור הצעיר והתנועה הלכה ודעכה עד שבשנת 2003 חדלה לפעול לגמרי. האם חזון של ד"ר שלמה שילר המייסד קורם עור וגידים שוב לאחר 85 שנה? עם ההכרזה כאמור, התנועה חוזרת, ביוזמת קק"ל, על מנת להטמיע לדור הצעיר את עקרונות אהבת הארץ, הציונות וערכי התרומה למען המדינה.

 

לדברי אפי שטנצלר יו"ר קק"ל ויוזם הרעיון: "החברה הישראלית, אם חפצה בחיים היא, חייבת לחדד שוב את עקרונות הציונות, שדומה כי קהו במשך הזמן. זה המקום שבו קק"ל ואנשי החינוך נפגשים. זה התפקיד שאתם, עובדי ההוראה, לוקחים על עצמכם, בדיוק כפי שקיבלו אותם המורים לפני קום המדינה. לא תהיו לבד. כמו אז, גם עכשיו הקרן הקימת ואגף החינוך שלה יהיו יחד אתכם. הנושאים התעדכנו. אנחנו עוסקים עכשיו בציונות אקולוגית, בחינוך לאיכות הסביבה, בבעיות מים והתחממות גלובלית, אבל העיקרון של הזיקה לחינוך ציוני לא השתנה. אני קורא לכם לחדש את "תנועת המורים למען קק"ל" למען עתידו של הנוער בישראל, למען עתידנו כולנו. יש הרבה מה לעשות ורק המורים יכולים לנטוע מסר עמוק שמשפיע לדורות. אנחנו, בקרן הקימת, נעמוד בכול לרשותכם. יחד נעשה ורק יחד נצליח. אני מבקש להודות ליוסי וסרמן ולהסתדרות המורים על ההזדמנות השנייה שניתנת".

 

לחדשות נוספות

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

התחל עצור
8
21/10/2020
ועדת חינוך משותפת
8
15/10/2020
הסדרת העבודה של הסגל האקדמי
8
15/10/2020
ברצוני לעדכן אתכם כי הסתדרות המורים מקיימת ...
8
15/10/2020
קבינט הקורונה קיבל היום החלטה להחזיר את גני הילדים ...
8
14/10/2020
מענה טלפוני 03-6922922 בשעות 15:00-08:00
שלבי חינוך
דלג על שלבי חינוך
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד