119 מורים מ-5 בתי ספר באשקלון קיבלו מחשבים ניידים וקורסי הדרכה מתקדמים
119 מורים מ-5 בתי ספר באשקלון קיבלו מחשבים ניידים וקורסי הדרכה מתקדמים
21/12/2009

במסגרת פרויקט "מחשב נייד לכל מורה" של קרן אתנה והסתדרות המורים  להעצמת המורים בישראל

 

עד כה, חולקו למורי ישראל מעל 1900 מחשבים ב-15 ערים ורשויות מקומיות,

 7 ערים מתוכן – במחוז הדרום

תוכנית "מחשב נייד לכל מורה" להעצמת מורי ישראל ממשיכה לצבור תאוצה ברחבי הארץ. אתמול (ב) קיבלו 191 מורים מ-5 בתי ספר יסודיים באשקלון מחשבים ניידים וקורסי הדרכה במסגרת התוכנית. בתי הספר המשתתפים בתוכנית הם: הראל, נווה דקלים, ברנע, ארלוזורוב וסיני.

 

"מחשב נייד לכל מורה" היא תוכנית מיוחדת להעצמת מורי ישראל, פרי יוזמתה של קרן אתנה, בהובלת אורי בן-ארי ובשותפות עם הסתדרות המורים ומשרד החינוך. במסגרת התוכנית, מחלקת קרן אתנה מחשבים ניידים למורים בבתי ספר יסודיים, לצד קורסי הדרכה בהיקף של 120 שעות, הכוללים ידע בסיסי בהפעלת המחשב וכן הדרכה בנושאי מיומנויות דיגיטליות, שילוב מחשב בהוראה פרונטאלית, שימוש במידע נגיש ברשת האינטרנט ועוד.

 

האירוע, שהתקיים ב-21/12, במעמד ראש העיר מר בני וקנין, אורי בן-ארי, מייסד ונשיא עמותת אתנה, מזכ"ל הסתדרות המורים, יוסי וסרמן, מנהלת מחוז דרום במשרד החינוך, עמירה חיים ורוני דיין, מנהל גף יישומי מחשב במשרד החינוך.

 

עד כה, חולקו במסגרת התוכנית מעל ל-1900 מחשבים ניידים למורים ב-15 ערים ומועצות מקומיות, לאחר פיילוט מוצלח ב-3 ערים בדרום (באר שבע, ערד וירוחם) וכן חלוקות נוספות של מחשבים ניידים וקורסי הדרכה למורים מירושלים, קצרין, שדרות, רמלה, המועצה האזורית מעלה יוסף, טירת הכרמל, נשר, אשדוד, לוד והמועצה האזורית מטה אשר.

 

מימין לשמאל: יוסי וסרמן, מזכ"ל הסתדרות המורים, בני וקנין, ראש עיריית אשקלון ואורי בן-ארי, נשיא ומייסד קרן אתנה

צילום: אדי ישראל

יוסי וסרמן, מזכ"ל הסתדרות המורים, הוסיף כי "לא בכדי נבחרו המורים לשמש חוד החנית במבצע ארצי רחב היקף, הסתדרות המורים לקחה על עצמה ליצור שוויון הזדמנויות לכל ילד ולכל מורה."שפת העתיד טמונה בטכנולוגיות המתפתחות. המחשב הנייד הוא כלי עזר חיוני והוא הופך את המורה למקצועי יותר, מעודכן יותר, מחובר ומוערך יותר".

 

ראש עיריית אשקלון, בני וקנין: "בעידן של היום, אני לא מכיר ילד נער או תלמיד שלא שולט ברזי המחשב והאינטרנט.  העולם הווירטואלי הזה הוא רחב, עולמי גלובלי  והרשת מוצפת ברשתות קבוצתיות של פייסבוק, טוויטר, והשמיים הם הגבול בעניין הזה. השימוש הנכון במחשב ובדרכי ההתקשרות שלו יכול להיות מוצלח גם מבחינה חינוכית ומבחינת הוראה.  בעידן האינטרנטי שבו המחשב הפך את עולמנו לכפר אחד קטן, חשוב באמת לנצל את הטכנולוגיה הזו גם בנושאי חינוך והוראה, הן באמצעות  לימוד הטכניקות וניצול נכון של המשאב האדיר הזה והן כדי לשפר את תפקוד המורים, לשפר את שיטות ההוראה ולחזק את המערכת כולה.

 

לדברי אורי בן- ארי, מייסד ונשיא קרן אתנה: "אשקלון, בראשות בני וקנין, הינה הרשות ה-15 המצטרפת לפרויקט, המעצים את המורים בישראל, תוך מתן הכשרה מקצועית ומחשבים ניידים ללא כל תמורה. מעדויות המורים המשתתפים בפרויקט, עולה כי "מחשב נייד לכל מורה" מעשיר אותם מבחינה מקצועית ומעניק להם כלים גם במערכת יחסיהם אל מול הסביבה הדיגיטלית. אני מברך את מורי העיר אשקלון ומאחל להם הצלחה רבה בהצטרפותם לפרויקט".

 

 

 

 תמונה קבוצתית של השותפים לפרויקט "מחשב נייד לכל מורה" בעיר אשקלון

צילום: אדי ישראל

 

 המורות והמחשבים החדשים

 

לחדשות נוספות

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

התחל עצור
8
17/09/2020
פנייה דחופה בעניין נוהל החינוך המיוחד מתכונת למידה ...
8
13/09/2020
אנו מתנגדים מכל וכל להחרגת החינוך המיוחד מכלל ...
8
10/09/2020
8
9/09/2020
אבקשכן להקפיד בזמן מחלה להודיע למפקחת הישירה שלכן ...
8
9/09/2020
מידע וטפסים לעובדי הוראה בסיכון פורסם בפורטל
שלבי חינוך
דלג על שלבי חינוך
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד